دیجیتال مارکتینگ شامل چه خدماتی است

دیجیتال مارکتینگ شامل چه خدماتی میشود

در مقاله قبل درباره ی دیجیتال مارکتینگ و اصول آن صحبت کردیم و ابزار های آن را معرفی کردیم در این مقاله میخواهیم  کمی مفصل تر درباره ی اینکه دیجیتال مارکتینگ شامل چه خدماتی است صحبت کنیم

خدمات دیجیتال مارکتینگ :

تحلیل دقیق، طراحی اهداف، تدوین استراتژی و تاکتیک بهینه سازی بستر، رسانه ها و کانال های بازاریابیایجاد سرنخ فروشمشتریان ،قلب هر مدل کسب و کاری را تشکیل می دهند.بدون مشتریان هیچ شرکتی نمی تواند در بلند مدت دوام آورد.به منظور برآورده کردن بهتر نیازهای مشتریان ،شرکت ممکن است آنان را در بخش هایی جداگانه بر حسب نیاز های مشترک ،رفتارهای مشترک و سایر ویژگی ها گروه بندی کند.

مدل کسب و کار ممکن است یک یا چند بخش بزرگ یا کوچک از مشتریان را تعریف کند. شرکت باید هوشیارانه تصمیم بگیرد که خواهان ارائه خدمت به چه بخش هایی و یا چشم پوشی از چه بخش هایی است.پس از اخذ این تصمیم، می توان مدل کسب و کار را بر پایه درکی قوی از نیاز های خاص مشتری به دقت طراحی کرد.

زبانی مشترک برای توصیف ،مصور سازی، ارزیابی و تغییر است.طراحی محصول ،عنصری مهم است که اندازه گیری آن دشوار می باشد.یک محصول ممکن است بخاطر طاحی فوق العاده ،برجسته شود.در صنایعی همچون صنایع مد و لوازم الکترونیک طرح محصول می تواند بخش بسیار مهمی از ارزش پیشنهادی باشد.

طراحی سایت Web Design

اصلی ترین عنصر هویت یک شرکت سایت آن شرکت در محیط دیجیتال است و از این رو می‌توان گفت آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ ابتدایی‌ترین خدمتی که می توانند ارائه دهند طراحی سایت است.

کانال های تبلیغات آنلاین :

کانال های ارتباطی ،توزیع و فروش ،واسط میان شرکت با مشتریان آن می باشند.کانال ها نقاط تماس با مشتری هستند و نقش مهمی را در تجربه مشتری ایفا می کنند.انتقال ارزش پیشنهادی به بازار مورد نظر، مستلزم یافتن ترکیب مناسبی از کانال ها می باشد.کانال های اختصاصی سازمان می توانند مستقیم باشند ؛مانند مسئول فروش داخلی یا وب سایت،یا غیر مستقیم باشند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

ترویج محصول یا خدمات و بالابردن برند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی ، همراه با استراتژی مطلوب برای افزایش بازدید وب سایت، خوشنامی برند و جذب مخاطب جدید خواهد شد. استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی منجر به بازاریابی بر روی مشتریان بالقوه، ارتقا و افزایش مشتریان واقعی، وفاداری مشتریان و تکرار خرید خواهد شد. محتوای تولیدی در رسانه‌های اجتماعی برند با رویکردی غیر تهاجمی می‌بایست کاملا جذب کننده باشد. محتوای تولیدی در شبکه‌های اجتماعی باید کاربر را به دنبال خود بکشاند و همچنین منجر به آشنایی کاربران جدید با برند شود. بازاریابی در اینستاگرامبازاریابی در توییتراینفلوئنسر مارکتینگ

انجام تبلیغات آنلاین و دیجیتالی :

این جریان درآمدی از پرداخت کارمزد در ازای انجام تبلیغ برای یک محصول ،خدمت یا برند خاص ناشی می شود.صنعت رسانه و برگزار کنندگان مسابقات ورزشی بطور سنتی بسیار متکی بر درآمد های ناشی از تبلیغات هستند.در سال های اخیر سایر بخش ها شامل نرم افزار و خدمات ،سهم درآمدی بیشتری برای ذرآمدهای حاصل از تبلیغات در نظر گرفته اند.

تبلیغات بنری Display Advertising

اولین گزینه تمام شرکت برای تبلیغات در فضای آنلاین ، استفاده از تبلیغات بنری بود. به علت گرایش زیاد مردم به استفاده از موبایل در حال حاضر تبلیغات بنری در نرم‌افزارهای موبایل انجام می‌شود و مورد استقبال شرکت‌ها واقع شده است.

تبلیغات همسان Native Ads

تبلیغات همسان به تبلیغاتی اشاره دارد که با محتوای اصلی سایت نمایش‌دهنده آگهی تفاوت ندارد و نوعی پیوستگی موضوعی نیز با محتوای اصلی دارد، از این رو مخاطبین این نوع تبلیغات را آزاردهنده تلقی نمی‌کنند. تقریباً دو سال است که تبلیغات همسان به خدمات دیجیتال مارکتینگ در ایران افزوده شده اس

بازاریابی محتوا Content Marketing

امروزه شرکت‌ها به علت حضور در شبکه‌های اجتماعی و برای گسترش ارتباطات خود با کاربران بیش از پیش به تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و بلاگ اهمیت می‌دهند.این دسته از خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی (شامل عکس، ویدئو و متن و پادکست) و همچنین تولید محتوای بلاگ و یا انواع کتاب‌های الکترونیکی و مواردی از این دست برای شرکت‌ها می‌شود.

ویدئو مارکتینگ Video Marketing

ویدئو مارکتینگ به اقدامات بازاریابی دیجیتال گفته می‌شود که پیام بازاریابی را با تولید و نشر محتوای ویدئویی به مخاطبین منتقل می‌کند. امروزه اهمیت این بخش با گسترش شبکه‌های اجتماعی ویدئو محور نسبت به گذشته دوچندان شده است.

رپورتاژ آگهی Reportage

از مؤثرترین خدمات دیجیتال مارکتینگ و راه‌های ارتقاء سئوی سایت استفاده از بک‌لینک‌هاست. بک‌لینک، لینکی است که از یک سایت دیگر به سایت شما متصل می‌شود. رپورتاژ آگهی یکی از راه‌های ایجاد بک‌لینک استفاده از است. رپورتاژ آگهی معمولاً در سایت های خبری معتبر و درباره خدمات، محصولات و یا رویدادها منتشر می‌شود.

ایمیل مارکتینگ Email Marketing

از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ،ایمیل مارکتینگ برای حفظ ارتباط با مشتریان و اطلاع‌رسانی رویدادهای مختلف به آن‌هاست. برای اطلاع‌رسانی جشنواره‌های فروش استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب‌وکارهای B2B و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی بسیار رایج است.

تبلیغات در برنامه‌های موبایل Mobile Ads

بازار تبلیغات در برنامه‌های موبایل بسیار پررونق است. تبلیغات موبایل شامل تبلیغات بنری و ویدئویی و همچنین پیام‌هایی به صورت پوش نوتیفیکیشن می‌شوند.

بهینه سازی موتور جستجو SEO

نمایش در صفحه نتایج جستجو با حضور شرکت‌های بیشتر در فضای مجازی و افزایش تعداد سایت‌ها، بالا رفته است. از خدمات بسیار داغ حوزه دیجیتال مارکتینگ ،خدمات سئو یا بهینه سازی موتور جستجو هستند. به کمک این خدمات محتوا و طراحی سایت شرکت‌ها ،خود را برای نمایش در نتایج موتور جستجو بهینه‌سازی می‌کنند تا در جایگاه بالاتری نمایش داده شوند و در نتیجه ترافیک بیشتری جذب کنند.

تبلیغات در گوگل Google Ads

تا سه سال پیش تمام لینک‌های تبلیغاتی گوگل در ایران به دلیل محدودیتی که از سوی گوگل ایجاد شده بود در ایران غیرقابل‌دسترسی بودند. اما با فراهم شدن امکان تبلیغ در گوگل ، استفاده از آن رشد بسیاری داشت. این نوع از تبلیغات که باعث نمایش لینک سایت شرکت در جایگاه‌های بالای گوگل می‌شود از نظر زمانی نسبت به سئو بسیار مناسب است، اما هزینه‌های آن باعث شده تا خیلی از شرکت‌ها تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند. در این نوع تبلیغات، تبلیغات شرکت با جستجوی کلمات کلیدی که توسط خود شرکت مشخص شده در موتور جستجو نمایش داده می‌شوند.