تاثیر و اهمیت تبلیغات بر کسب و کار ها

تبلیغات دیجیتالی را  می توان نوعی بازاریابی و تبلیغات تعریف کرد  که در آن پیام ها از طریق اینترنت به مخاطبان هدف تحویل داده می شود .  تبلیغات دیجیتال به تبلیغات آنلاین ، تبلیغات اینترنتی ، بازاریابی اینترنتی و موارد دیگر نیز یاد می شود. این شکل از تبلیغات به شما امکان می دهد تا با پیام مناسب در زمان مناسب به افراد مناسب دسترسی پیدا کنید.تبلیغات دیجیتالی فقط تبلیغی در توییتر ، پینترست یا یاهو نیست. از ابزارهای تبلیغاتی مبتنی بر اینترنت برای تحقیق ، مدیریت ، پیگیری ، تجزیه و تحلیل و بهبود تبلیغات آنلاین استفاده می کند . تحولات فن آوری رسانه های جدیدی را ایجاد می کند که مصرف کنندگان اطلاعات مختلف و متنوعی را کسب می کنند. قبل از اینکه مصرف کنندگان محصولات و خدمات را خریداری کنند ، می توانند بررسی محصولات را مشاهده کنند ، می توانند از طریق محیط آنلاین ، قیمت و ویژگی را با یکدیگر مقایسه کنند و بتوانند براساس آن ، این موارد را انتخاب کنند. امروزه ، تبلیغات دیجیتالی یکی از روشهای فعلی ، سریع و قابل توجه است که به دلیل ارائه پیشنهادهای متفاوت و مختلف از طریق تبلیغات ، میل به خرید را ایجاد می کند. همه ی ما زمان زیادی از روزمان را در اینترنت  و شبکه های اجتماعی وقت می گذرانیم و جزء جدایی ناپذیر زندگی اکثر آدم ها  فضای آنلاین است. یک شخص از صبح که روز خود را آغاز می کند تا شب که موقع استراحت اوست  با اینترنت سر و کار دارد با وجود چنین فضای گسترده ای که  تنوع ابزاری هم دارد ،  یک تبلیغات مناسب می تواند بسیار مفید باشد و تاثیر مهمی در معرفی و فروش محصول داشته باشد. اعتقاد و نگرش مصرف کنندگان نسبت به تبلیغات شاخص های مهم اثربخشی تبلیغات است.از طرفی  در رسانه های سنتی ، همیشه این چالش است که مشخص شود  چند نفر آگهی را می بینند و به آن پاسخ می دهند. اما با استفاده از فناوری دیجیتال ، محاسبه تعداد دقیق برداشتها و برهم کنش ها به طرز حیرت انگیزی ساده است و این امکان را فراهم می کند که بازده سرمایه گذاری خود را تجزیه و تحلیل کرده و اطمینان حاصل کنید که هزینه های  تبلیغاتی شما عاقلانه خرج می شوند.قلب تپنده ی یک کسب و کار بازار مصرف آن می باشد .تا زمانی که مشتری برای محصول وجود دارد یک کسب و کار میتواند زنده باشد .چه بهتر که بشود مشتری را مشترک خود و وفادار به محصول کرد.

 سه نوع اصلی تبلیغات آنلاین و دیجیتالی وجود دارد :

تبلیغ در گوگل ادوردز ( AdWords )

PPC یک الگوی تبلیغاتی آنلاین است که در آن تبلیغ کنندگان هر بار که کاربر روی یکی از تبلیغات آنلاین خود کلیک می کند ، پرداخت می کنند.رایج ترین قالب تبلیغ PPC در صفحات نتایج جستجو موتورهای جستجو مانند Google یا Bing ظاهر می شود. تبلیغ کنندگان این فرصت را دارند که نام تجاری ، محصول یا خدمات خود را در قسمت جلویی و مرکز در قالب تبلیغی قرار دهند که یک کلمه کلیدی یا رفتار خاص را هدف قرار دهد.

انواع مختلفی از تبلیغات PPC وجود دارد ، اما یکی از متداول ترین آن تبلیغات گوگل پرداخت شده است. این تبلیغات هنگامی ظاهر می شوند که افراد با استفاده از موتور جستجو مانند Google – چیزهایی را که بصورت آنلاین جستجو می کنند – به ویژه هنگامی که جستجوهای تجاری را انجام می دهند به این معنی است که به دنبال چیزی برای خرید هستند. این می تواند چیزی باشد از جستجوی تلفن همراه (شخصی که به دنبال “پیتزا نزدیک من” از طریق تلفن خود) گرفته تا جستجوی خدمات محلی (شخصی که به دنبال دندانپزشک یا لوله کش در منطقه خود است) به کسی که برای هدیه خرید می کند (“گل روز مادر” “) .همه این جستجوها باعث ایجاد تبلیغات با هر کلیک می شوند

تبلیغات نمایشی (بنر ، فیلم ، پاپ آپ و غیره)

تبلیغات نمایش حدودا  از ابتدای بازاریابی آنلاین بوده است. در اصل ، این قاب هایی که شما در وب سایت ها مشاهده می کنید که بدیهی است محصول یا خدمات را تبلیغ می کنند. آنها می توانند آگهی های افقی طولانی در بالای صفحه ، یک پنجره قاب بندی شده در یک متن ، یک مستطیل عمودی طولانی به پهلو یا هر چیز دیگری باشند که به طور جداگانه از محتوای وب سایت مشخص شده است.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب ، اینستاگرام و غیره)

یکی از ساده ترین راه ها برای شروع مشاغل کوچک در عرصه تبلیغات دیجیتالی ، از طریق تبلیغات رسانه های اجتماعی است که مقرون به صرفه ، جایگذاری آسان و تولید نسبتاً ساده است. اما حتی بزرگترین ، موفق ترین شرکتها ، این تبلیغات اجتماعی را به عنوان یک عنصر مهم در تلاشهای کلی بازاریابی خود می بینند. در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد 88 درصد از کل شرکت ها با رسانه های اجتماعی بازاریابی می کنند.

نفوذ گسترده اینترنت امکان پذیرش اینترنت را به عنوان یک وسیله استراتژیک برای استفاده شخصی و تجاری فراهم می کند. برای مشاغل به عنوان ابزاری استراتژیک در برنامه ریزی و اجرای فعالیت ها و فرایندهایی که باعث افزایش رقابت یک کسب و کار در برابر دیگران می شود ، خدمت می کند. برای آن کسب و کار ها نه تنها یک ابزار ارتباطی بلکه منبع اطلاعاتی و بستر جذب و نگهداری مشتری است .در حال حاضر مشاغل با افزایش رقابت تبلیغات خود برای ایجاد آگاهی ، افزایش  فروش ، حفظ سهم بازار و ایجاد هویت برند ، با رقابت بزرگ روبرو هستند. کسب و کار ها بر تاثیر تبلیغات دیجیتال آگاهی دارند و همچنین با یک فضای رقابتی رو برو هستند آنها باید در این فضا پویا و فعال با قی بمانند باید برای تبلیغات انرژی مضاعفی گذاشته و ارزش ایجاد کنند تا چشمگیر باشند مردم از موراد تکراری خسته و دلزده می شوند و کسی آنها را نمی بیند.مطالبی که چشمگیر هستند ارزش دیده شدن و توجه کردن را دارند.یک کسب و کار برای باقی ماندن و رشد کردن نباید از تاثیر تبلیغات دیجیتال غافل باشد.