تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

در این مقاله دیجیتال مارکتینگ چه کمکی به کسب و کار ما میکند؟ در رابطه با مفهموم دیجیتال مارکتینگ و اصول آن می پردازیم انواع ابزار های دیجیتال مارکتینگ را  بیان می کنیم و به شما می گوییم که چرا باید از کسب و کار اینترنتی استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟

ارائه خدمات و محصولات و معرفی برند از طریق رسانه های الکترونیکی ،دیجیتال مارکتینگ است.ابزار های دیجیتال گفته های مردم را درباره ی زندگی، عشق و کالاهای مصرفی زیر ذره بین قرار می دهند.زیر این ذره بین، مردم درباره ی خانواده، شغل، جهت گیری های سیاسی، موسسه های خیریه ی تحت حمایت و برنامه های مالی خود صحبت می کنند.

این فناوری به بازاریاب ها فرصت بی سابقه ای برای تماشا کردن، گوش کردن و آموختن داده است. درگذشته ،پی بردن به روند فکری مشتری بسیار سخت بود.

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ابزار های دیجیتال افکار و رفتار انسانی را چند برابر بزرگتر پیش چشم می آورند. و مردم اگر کاملا هیجان زده نباشند ،دست کم مایل هستند جزئیاتی از مسائل شخصی زندگی خود در قالب گفتارو تصویر و ویدیو و غیره ،با دیگران به اشتراک بگذارند و بدین وسیله به فعالیت های خود سندیت بدهند.

سازمان های صاحب برند می توانند گفتگو ها را پایش و جریان مکالمات را از دیدگاهی جهانی پیگیری و بررسی کنند.آن ها می توانند مسیر مصرف کننده را از مرحله ی ملاحظات خرید تا خرید نهایی رد یابی و تعیین کنند که یک مشتری درباره ی کلیت تجربه اش به دیگران می گوید.

وب یا هر چه این روزها صدایش می کنند، لحظه به لحظه ی زندگی مردم را می سنجد.بازاریاب ها در طول تاریخ هیچ گاه به اندازه ی حالا برای آتش خود هیزم نداشته اند.با توجه به این ها هدف اصلی هر سازمانی باید این باشد که درک بهتری از افکار و رفتار آدم ها داشته باشد تا بتواند نیاز های مرتفع نشده ی آن ها را برآورده کند.

 به همین دلیل قدرت بزرگنمایی فناوری دیجیتال پدیده ی فوق العاده ای است اگر سازمان آن را به نحوی به کار بگیرد که باید تا بدین ترتیب شناخت معناداری از مخاطب هدف و رقبای اصلی خود پیدا کند و سپس تجربه های خوبی در اختیار آن ها بگذارد.

در گذشته و در مدل سنتی کسب و کار ،برنامه ریزی استراتژی و رسانه سالی یک بار صورت می گرفت.شرکت ها نه تنها خودشان را برای آگاهی از مقاصد مشتریان تجهیز نمی کنند بلکه تحقیقات را اقدامی می دانند که یک بار برای همیشه انجام می شود.در بازار دیجیتال که همه چیز متناوبا تغییر می کند و مصرف کنندگان می توانند در چشم بر هم زدنی بهترین برنامه های شرکت ها راخراب کنند، دیگر نباید تحقیقات را یک امر سالی یک بار دانست.

گوش کردن به مشتری و رفع نیاز های او نه تنها نباید سالی یک بار اتفاق بیفتد، بلکه باید تمام افراد سازمانی در آن شرکت داشته باشند.

چرا از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنیم؟

هدف ،شنیدن بی درنگ حرف های مشتریان درباره ی محصولات است تا افراد مناسب سازمانی  بتوانند مشکلات را پیش از اینکه زمام امور از دستشان در برود، سرو سامان دهند.شفافیت یکی از ضروریات محیط دیجیتال است.بی نام و نشان بودن باعث می شود افراد در حرف زدن احساس راحتی کنند.

علاوه بر این وقتی از مزایای یک اجتماع آنلاین برندمحور استفاده می کنید تا به تولید و بازاریابی خود بهبود بدهید، در واقع تعدادی مبلغ وفادار تربیت کرده اید.

شما گروه مجازی را شکل می دهید ،به گفته های شرکت کنندگان گوش می دهید و در خلال توسعه ی برند به یادگیری می پردازید.وقتی قرار است محصول را روانه یبازار کنید ،دیگر طرف صحبت خود را می شناسید ،زبان حرف زدن با او را می دانید و میدانید چگونه او را جذب کنید.اساس دیجیتال مارکتینگ بر این حقیقت است که مشتریان می توانند بهترین منابع اطلاعاتی شما باشند.

انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتور جستجو:

دنیای امروز بر این باور است که محتوا پادشاه است (content is a king) در حقیقت این محتواست که به موتور جستجو می گوید شما را معرفی می کند .گوگل بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی است که می تواند شما را به مخاطبی معرفی کند برای بهینه سازی موتور جستجو باید استراتژی مناسب داشته باشید.در دیجیتال مارکتینگ بازاریابی سئو را نمی توان با هیچ روش دیگری مقایسه کرد.سایت شما با سئو مناسب زودتر از سایت رقبا دیده می شود.

ابزارهای چک کردن رتبه در موتور جستجو

  • Google Search Console
  • MOZ Pro Rank Tracker
  • Advanced Web Tracking

بازاریابی محتوایی:

محتوا هر چیزی می تواند باشد در واقع محتوا هر چیزی است که می تواند پیامی را منتقل کند میتواند محتوای ویدیویی، متنی ،پادکست ،… باشد.بیلبورد تبلیغاتی، روزنامه ،کانال تلگرام ،اینستاگرام ،توییتر ، بلاگ شخصی و… بهترین جا برای محتوای تبلیغاتی شماست.شناخت اهداف سازمان از تولید محتوا، توانایی و منابع سازمان،شناخت رقبای سازمان در رسیدن به هدف از مهمترین وظایف استراتژیست محتواست.

برای نوشتن محتوای مناسب سوالاتی را از خود می پرسیم:

  • چه کسی از سایت من بازدید می‌کند؟
  • زمانی‌که بازدیدکنندگان از سایت من بازدید می‌کنند، چه می‌کنند؟
  • بازدیدکنندگان اهل کجا هستند؟
  • چرا بازدیدکنندگان به سایت من می‌آیند؟
  • بازدیدکنندگان سایت من را چگونه پیدا کرده‌اند؟

بازاریابی ایمیلی:

تقریبا بیشتر کسب . کار های موفق در ایران از ایمیل مارکتینگ بهره می گیرند.موفقیت در هر کسب و کارآنلاینی را با بازاریابی ایمیلی می توان تضمین کرد.یک ایمیل پیشنهاد ویژه به کاربران سایتتان بدهید و مخاطبان زیادی را به مشتریان وفادار محصولاتتان تبدیل کنید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی :

بیشتر کابران اینترنت از گوشی های موبایل استفاده می کنند و بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتمعای صرف میکنند از قدرتمند ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ استفاده از شبکه های اجتماعی است. و در این شرایط برای صاحبان کسب و کار های اینترنتی راه اندازی کمپین های تبلیغاتی است.

تبلیغات گوگلی:

تبلیغات در گوگل با استفاده از بک لینک نیز از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. با تبلیغات کلیکی گوگل شما می توانید یک شبه رتبه یک موتورجستجو شوید و بازخورد قابل توجهی برای خود کسب کنید. این روش مناسب کسانی است که برای پرداخت هزینه های تبلیغاتی سنگین مشکلی ندارند و قصد دارند خیلی سریع بازخورد هزینه شان را دریافت کنند.