چگونه از گوگل ادوردز استفاده کنیم ؟

چگونه از گوگل ادوردز استفاده کنیم

نحوه استفاده از تبلیغات گوگل

تبلیغات آنلاین با گوگل ادز (Google Ads) ، که قبلاً با عنوان گوگل ادوردز (Google AdWords ) شناخته می شد ، یکی از موثرترین راه ها برای دستیابی به مشتریان جدید و رشد شغل شماست. با این حال ، قبل از شروع کار ، باید بدانید که چگونه Google Ads را به طور مؤثر استفاده کنید تا سود حاصل از تبلیغات خود را به حداکثر برساند و از اشتباه کردن خودداری کنید.

تبلیغات گوگل چیست؟

(Google Ads (AKA Google AdWords یک بستر تبلیغاتی آنلاین است که توسط گوگل اداره می شود. همچنین بزرگترین و پرکاربردترین شبکه تبلیغاتی آنلاین در جهان است و میلیون مشاغل با استفاده از تبلیغ در گوگل بصورت آنلاین تبلیغ می کنند تا به مشتریان جدید برسند و تجارت خود را توسعه دهند.

تبلیغ کنندگانی که استفاده از Google Ads را انتخاب می کنند می توانند کاربران را در دو شبکه اصلی – شبکه جستجو و شبکه Display – هدف قرار دهند. شبکه جستجو به تبلیغات با هر کلیک اشاره دارد که در آن تبلیغ کنندگان از کلمات کلیدی مرتبط با مشاغل خود استفاده میکنند و این شانس را دارند که تبلیغات خود را به کاربرانی که آن کلمات کلیدی و یا بخشی از آن عبارت کلیدی را سرچ میکنند تبلیغ را نمایش دهند. و با هر کلیک کاربر برو روی تبلغ هزینه ای به گوگل پرداخ میشود . تبلیغ Display گوگل به تبلیغ کنندگان امکان قرار دادن تبلیغات بصری به سبک بنر را در وب سایت هایی که بخشی از شبکه Display هستند ، می دهد. شبکه نمایش Google تقریباً به 90٪ از کاربران جهانی اینترنت می رسد ، مخاطب گسترده ای بالقوه.

چگونه می توان از شبکه نمایش Google AdWords Display استفاده کرد

اگرچه هر دو کمپین تبلیغاتی جستجو و نمایش از طریق Google AdWords مدیریت می شوند ، اصطلاح “AdWords” معمولاً برای مراجعه به شبکه جستجو استفاده می شود. بازاریابان دیجیتال معمولاً با نام خود به شبکه Display (شبکه نمایش) مراجعه می کنند.

نحوه تنظیم یک حساب Google Ads

قبل از شروع تبلیغات در Google AdWords ، باید حساب AdWords را تنظیم کنید. تنظیم یک حساب AdWords جدید آسان است و فقط چند دقیقه طول می کشد. بدلیل یکسری محدودیت ها در روند پرداخت و شارژ اکانت گوگل بهتر است از شرکتی که خدمات گوگل ادوردز را انجام میدهند کمک بگیرید . آتریناوب در همه مراحل ساخت اکانت ، شارژ اکانت گوگل و مدیریت نیز همراه شما هست و سعی بر ارائه بهترین خدمات را دارد و میتونید برای مشاوره رایگان و سوالاتتون با ما در ارتباط باشید.

شما می توانید با استفاده از یک حساب Google موجود ، حساب خود را ایجاد کنید ، یا می توانید یک حساب جدید به طور خاص برای استفاده با Google AdWords ایجاد کنید. سپس ، برخی از اصول اولیه برای حساب خود ، مانند مکان و منطقه زمانی خود را تعیین می کنید. در آخر ، جزئیات صورتحساب را تنظیم می کنید ، بنابراین Google می تواند هر ماه به صورت دقیق با شما صورتحساب دهد.

بهینه سازی ساختار اکانت گوگل ادز

هنگامی که حساب AdWords خود را با Google تنظیم کردید ، وقت آن است که درباره نحوه ساختار خود حساب اقداماتی جهت بهینه سازی انجام شود. اکانت گوگل ادز با ساختار بهینه سازی شده می تواند تأثیر چشمگیری در چندین معیار مهم PPC مانند نمره کیفیت داشته باشد. تضمین ساختار درست حساب گوگل ادوردز مزایای بسیاری از جمله:

  • ترافیک و کلیک های مرتبط بیشتر
  • نمرات کیفیت بالاتر (و بنابراین ، هزینه کمتر برای هر کلیک)
  • برای بهینه سازی و نگهداری حساب خود کار راحت تر خواهد شد


اگر فقط قصد اجرای یک کمپین واحد را دارید ، احتمالاً ساختار حساب AdWords بسیار ساده خواهد بود. با این حال ، اگر شما قصد دارید چندین کمپین را به طور همزمان اجرا کنید ، یا قصد دارید در آینده این کار را انجام دهید ، بهتر است که از ابتدا ساختار بهینه حساب را در نظر بگیرید. هر اکانت گوگل ادز که گروه های تبلیغاتی (اد گروپ) خاص خود را دارند، و هر گروه تبلیغاتی کلمات کلیدی خود ، متن تبلیغ منحصر به فرد و صفحات فرود را دارد.

بسته به نیاز شما روشهای مختلفی برای ساختن حساب گوگل ادوردز وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر تجارت شما در چندین دسته محصولات مختلف و یا خدمات مجزا فعالیت می کند ، می توانید حساب AdWords خود را بر اساس ساختار وب سایت خود ، بر اساس انواع محصولات یا خدماتی که تبلیغ می کنید ، یا براساس موقعیت جغرافیایی تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساختن حساب AdWords ، میتوانید با آتریناوب در ارتباط باشید.

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در اکانت گوگل ادوردز

همانطور که از نام آنها پیداست ، کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران هنگام انجام جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود آن عبارات را در گوگل سرچ میکنند. گوگل ادوردز با ایجاد تبلیغات برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت کار می کند ، تا تبلیغات آنها هنگام سرچ این کلمات کلیدی در گوگل به کاربران نشان داده شود. AdWords به همان روش حراج عمل می کند تا اطمینان حاصل کند که تبلیغ کنندگان با بیشترین بودجه می توانند در PPC موفق شوند.

تحقیقات کلید واژه برای گوگل ادز

قبل از اینکه بتوانید در مورد کلمات کلیدی پیشنهاد دهید ، باید بدانید که کدام کلمات کلیدی ارزش پیشنهاد دادن را دارند. این در مرحله تحقیق کلمه کلیدی مشخص می شود. روشهای مختلفی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی PPC هنگام راه اندازی وجود دارد در مقالات بعدی حتما راجبش صحبت خواهیم کرد.

نحوه استفاده از ابزار کلید واژه تبلیغات Google

برای شروع کافی است یک عبارت جستجو را وارد کنید ، و ابزار Keyword Free WordStream لیست کاملی از کلمات کلیدی مربوط به اصلی را ایجاد می کند. همچنین داده هایی را برای فرکانس نسبی کلمات کلیدی مرتبط ، حجم جستجو (با استفاده از داده های Google و WordStream) و همچنین رقابت پذیری کلمه کلیدی مشاهده خواهید کرد.

WordStream Advisor ، PPC و پلت فرم مدیریت تبلیغات رسانه های اجتماعی ما ، همچنین مجموعه کاملی از ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می دهد تا شما را در یافتن ایده های جدید کلمات کلیدی ، شناسایی سوله های کلمات کلیدی ، یافتن کلمات کلیدی منفی برای کنار گذاشتن از فعالیت های خود و موارد دیگر.

نحوه استفاده از Google AdWords برای نوشتن تبلیغات قانع کننده

هنگامی که کلمات کلیدی مربوط به مشاغل خود را شناسایی کردید ، تنها کاری که باقی مانده است این است که متن تبلیغات قانع کننده و متقاعد کننده ای بنویسید . اگرچه Google AdWords طیف گسترده ای از قالب های تبلیغاتی متنوع را ارائه می دهد ، نوشتن متن آگهی یک کار ویژه چالش برانگیز است ، به ویژه به دلیل محدودیت های فضایی که تبلیغ کنندگان در معرض آن قرار دارند. شما فقط برای تهیه یک پیام قانع کننده که با مشتریان آینده خود صحبت می کند ، فضای بسیار محدودی دارید و آنها را ترغیب می کنید تا روی تبلیغ خود کلیک کنند.

هنگام نوشتن متن تبلیغی PPC عناصر زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. انتخاب زبان شما از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند تأثیر چشمگیری بر لحن تبلیغات شما داشته باشد. برخی از تبلیغات به واکنش های عاطفی مانند ترس یا حتی کمدی برای وسوسه بازدید کنندگان برای کلیک بر روی آنها کمک می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای اینکه تبلیغات خود را جذاب تر کنند ، از پیشنهادهای ویژه استفاده می کنند.

قدرت حساب گوگل ادوردز خود را ارزیابی کنید

گرفتن وقت برای تنظیم منظم و بهینه سازی حساب گوگل ادز خود یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید به عنوان یک تبلیغ جستجوی پولی انجام دهید. با این حال ، حتی اگر همه کارها را به درستی انجام می دهید ، دانستن اینکه چقدر عملکرد مبارزات شما خوب است ، دشوار است. به همین دلیل WordStream گریدر عملکرد Google Ads را ایجاد کرد.

Grader عملکرد Google Ads
در 60 ثانیه یا کمتر ، Grader Performance AdWords یک حسابرسی جامع از حساب Google AdWords شما انجام می دهد. پس از ورود ایمن به حساب AdWords ، Grader Performance AdWords قدرت حساب شما را بر اساس معیارهای مهم PPC ارزیابی می کند از جمله:

  • بهینه سازی موبایل
  • صفحات فرود
  • خرج خرج کردن
  • نرخ کلیک از طریق
  • بهینه سازی تبلیغات متن

سوالات مرتبط تبلیغ در گوگل

حساب تبلیغات گوگل چیست؟

گوگل ادز یک بستر تبلیغاتی آنلاین است که توسط Google ساخته شده است ، و در آنجا تبلیغ کنندگان برای نمایش تبلیغات مختصر ، ارائه خدمات ، لیست محصولات ، محتوای ویدیو و تولید نصب برنامه های تلفن همراه در داخل شبکه تبلیغاتی Google هزینه پرداخت می کنند.

کلمات در تبلیغ گوگل ادز چگونه کار می کنند؟

گوگل ادز سیستم تبلیغاتی Google است که در آن تبلیغ کنندگان برای ارائه تبلیغات قابل کلیک در نتایج جستجوی Google ، بر روی کلید واژه های خاصی پیشنهاد می دهند. از آنجا که تبلیغ کنندگان مجبورند هزینه این کلیک را بپردازند ، بدین ترتیب Google از جستجوی درآمد کسب می کند.

چگونه می توانم یک تبلیغ در گوگل ادز قرار دهم؟

موارد زیر یک فرآیند 10 مرحله ای برای تبلیغات در گوگل است :
اهداف حساب خود را تعیین کنید
مخاطب خود را تعیین کنید
انجام تحقیق در مورد کلید واژه
بودجه و پیشنهادها را تعیین کنید
ساختار حساب بهینه خود را بسازید
تبلیغات با عملکرد بالا بنویسید
صفحات فرود موثر ایجاد کنید
پیگیری تبدیل را پیاده سازی کنید
لیست های بازاریابی خود را رشد دهید
بهینه سازی را یک عادت کنید

چگونه تبلیغات در گوگل را متوقف کنم؟

چگونه حساب خود را لغو کنید
وارد حساب Google Ads خود شوید.
بر روی نماد ابزارها در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
در قسمت “تنظیم” ، گزینه Preferences را کلیک کنید.
برای گسترش آن روی بخش Account Account کلیک کنید.
روی لغو حساب من کلیک کنید

هزینه ادوردز چقدر است؟

متوسط هزینه برای هر کلیک در Google Ads بین 1 تا 2 دلار در شبکه جستجو است. متوسط CPC در شبکه نمایش زیر 1 دلار است.