تبلیغات گوگل برای دامنه ir

تبلیغ در گوگل برای دامین .ir

امروزه به دلیل پیشرفت روزافزون سطح تکنولوژی و فناوری ارتباطات و گسترش اینترنت، بکارگیری روش بازاریابی و مارکتینگ از طریق کلمات کلیدی در جستجوگرها و تبلیغ با استفاده از گوگل ادوردز و تبلیغات گوگل بهترین گزینه جهت بهبود بیزنس می باشد. بدون تردید تبلیغ در گوگل ادوردز به دلیل محبوبیت و جایگاه جستجوگر آن باعث شده است که این روش بهترین و کارآمدترین نوع مارکتینگ آنلاین باشد.

از جمله مهمترین نکات موفق شدن در زمینه تجارت امروز، پا نهادن در مسیر تبلیغات اصولی و هدفمند می باشد. امروزه به دلیل پیشرفت روزافزون سطح تکنولوژی و فناوری ارتباطات و گسترش اینترنت، بکارگیری روش بازاریابی و مارکتینگ از طریق کلمات کلیدی در جستجوگرها و تبلیغ با استفاده از گوگل ادوردز بهترین گزینه جهت بهبود بیزنس می باشد. بدون تردید تبلیغ در گوگل ادز به دلیل محبوبیت و جایگاه جستجوگر آن باعث شده است که این روش بهترین و کارآمدترین نوع مارکتینگ آنلاین باشد؛

اما در سالیان اخیر به علت پیدایش پدیده تحریم، کمپانی گوگل مانع ثبت نام کاربران با دامنه ir و اقدام به تبلیغات گوگل با این روش نموده است. معضلی که نگرانی ها و دغدغه های بسیاری را برای مخاطبان ایرانی فراهم آورده است. به همین منظور و برای برطرف نمودن این چالش ها، بر آن شدیم تا در محتوای زیر به واکاوی و تحلیل موانع تبلیغات گوگل و راهکارهای بهینه حل آن بپردازیم.

خوشبختانه این مشکل هم در اواسط سال قبل رفع شد و اکنون شرایط ثبت نام دامنه ir در بخش تبلیغات گوگل مهیا گشته است. البته کمپانی گوگل هنوز هم با اکانت های کنترل شده از کشور ایران تعارض دارد و به منظور اجرای این فرایند بایستی حتما از راه نمایندگی یک کشور رابط و ثالث اقدام نمود. بنابراین در زمان حاضر اگر بیزینس های کاربران بر روی یک دامین ir گذاشته شوند، دیگر نباید نگران باشند؛ چرا که در حال حاضر راهکارهای موثر و کارآمدی برای برطرف نمودن محدودیت های تبلیغات در گوگل موجود می باشند، به گونه ای که می توانند بهره وافر و کامل را از تبلیغات گوگل ببرند.

روش‌های موجود برای رفع مشکل تبلیغات گوگل برای دامین  ir

شاید فعالان بیزینس های آنلاین و عرصه فناوری اطلاعات بیش از بخش های دیگر تاثیرات تحریم کشور را درک کرده اند؛ چرا که کمپانی های عظیم دنیا نظیر مایکروسافت، آمازون، گوگل و … که مرکز اصلیشان در کشور ایالات متحده آمریکا می باشد، از عرضه خدمات خودشان به دامنه ir اجتناب ورزیده اند.

به دنبال این تحریم ها دیگر تبلیغات اینترنتی در وب سایت های دیگر کشورها برای دامنه ir سخت و دشوار گردیده است و امکان ثبت تبلیغ در گوگل برای آن به شکل محدود فراهم شده است. در حقیقت این شرایط با اعمال تغییراتی و افزودن امکاناتی تازه به بخش حساب کاربری گوگل ادز مهیا گشته است. با وجود این هنوز هم ممنوعیت هایی در ایالات متحده برای عرضه تبلیغات دامنه ir وجود دارد.

راه حلی برای فعال نمودن وب سایت های دامنه ir وجود ندارد، اما می توان با تغییر دامین ( دامنه) اصلی وب سایت شما، دامنه ir را به صورت دامین کمکی به کار گرفت. که در این محتوا تصمیم داریم تا به شیوه اصولی دامنه سایت را تغییر دهیم. تا بدون تنزل در رتبه وب سایت شما در جستجوگرها، آدرس وب سایت خود را عوض نمایید.

    در ادامه به مراحل عوض نمودن دامنه ملی به دامین جهانی خواهیم پرداخت :

ثبت دامین (دامنه) بین المللی

رایج ترین پسوند و دامین اینترنتی دامین .com است که بهترین گزینه برای دامنه ها می باشد؛ البته دامین های رایج دیگری از قبیل net، org، biz و … وجود دارند که خدمات خود را در این عرصه به کاربران عرضه می نمایند. بعد از برگزیدن دامین دلخواهتان، بایستی آن را در شرکت های ایرانی صاحب اعتبار در عرصه دامین ثبت نمایید.

اتصال دامین جدید به میزبان (Host)

در زمان ثبت دامین تازه خود، دی ان اس های (Domain Name Server) آن را همچون دی ان اس های دامین قبلی خود تنظیم نمایید و از کمپانی که میزبانی وب سایت (Host) را از آن دریافت کرده اید، تقاضا نمایید تا دامین جدیدتان را به میزبان شما متصل نماید، تا شما با دو نشانی دامنه پیشین و جدیدتان قادر به دسترسی وب سایت خود باشید.

ریدایرکت (redirect) دامنه ir به دامین جدید

بعد از اتصال دامین جدید به هاستتان ، اکنون بایستی دامنه ir را به دامین جدید وب سایت خود ریدایرکت ۳۰۱ نمایید؛ تا کاربرانی که با این نشانی اینترنتی (از راه جستجوگرها و یا لینک و آدرس وب سایتتان در دیگر سایت ها) به وب سایتتان رجوع می نمایند به دامین جدید شما وارد گردند.

تعویض لینک های قبلی با دامین جدید

ممکن است بعد از اعمال تغییرات، وب سایت شما در زمینه آدرس دادن دچار مشکل گردد. برای نمونه اگر وردپرس را به کار می گیرید، بعد از تعویض دامنه می بایست در بخش ستینگ وردپرس نیز نشانی وب سایتتان را با نشانی جدید تعویض نمایید؛ و اگر سیستم آدرس دهی ناقص را بکار نگرفته باشید، بایستی کلیه لینک های وب سایتتان را با دامین نو تعویض نمایید؛ همچنین اگر بعد از تعویض دامین اصلی وب سایتتان و ریدایرکت نمودن، نتوانستید به قسمت مدیریت و کنترل وب سایتتان وارد شوید، می بایست از راه پایگاه اطلاعات وب سایتتان تغییرات لازم را اعمال نمایید.

تغییر نشانی وب سایتتان در گوگل وبمستر تولوز

اگر بازه زمانی طولانی از آغاز به کار وب سایت شما گذشته است، به احتمال فراوان رتبه تان را در جستجوگرها بالا برده اید؛ به منظور حفظ رتبه وب سایتتان و انتقال آن به دامین جدید خود، بایستی از ابزار کارآمد گوگل وبمستر تولوز بهره برداری نمایید.

روش های ایجاد تبلیغات کلیکی گوگل با دامنه ir

  • حذف دامین بین المللی از روی وب سایت : این راه راحت ترین مسیر برای اجرای این موضوع می باشد. به منظور انجام فرایند تبلیغ در گوگل به صورت کلیکی با دامنه ir بایستی رابط کاربری تازه ابزار گوگل ادز را به کار بست. در این روش بایستی یکی از دامین های بین المللی را پاک کنید تا تبلیغات گوگل به صورت کلیکی approve گردد. به صورت رایج کشور ایالات متحده را از روی وب سایت پاک می نمایند تا کمپین تبلیغ در گوگل eligible گردد. به این معنا که تبلیغات گوگل به صورت کلیکی را در کشور آمریکا غیر فعال می نمایید و از آن چشم پوشی می نمایید؛ شایان ذکر است که تبلیغات شما در کلیه مناطق دنیا به نمایش گذاشته خواهد شد و از این راه تبلیغ در گوگل ادوردز به روش کلیکی با دامین ir صورت خواهد پذیرفت.
  • ایجاد نمودن صفحه فرود بر روی دامین دیگر: از جمله مهمترین روش های کارآمد و موثر جهت ثبت نمودن تبلیغ در گوگل به شکل کلیکی بکارگیری دامین ir ، از طریق صفحه فرود (Landing Page) با ساختن یک پیج فرود و بارگیری نمودن بر روی یک دامین بین المللی می باشد و از این طریق به راحتی می توان تبلیغ در گوگل به صورت کلیکی را ثبت نمود.

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل برای دامنه ir

بکارگیری تبلیغات گوگل برای دامنه ir ویژگی ها و مزایایی منحصر به فردی را برای صاحبان کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی به بار می آورد که در زیر به آن خواهیم پرداخت :

  • تبلیغ در گوگل بر روی دامنه ir باعث می گردد تا در هزینه های مصرفی و مقدماتی شما صرفه جویی گردد. به این صورت که اگر شما از دامین های بین المللی استفاده نمایید، مخارج و هزینه های تبلیغات گوگل و بازاریابی شما چند برابر می گردد.
  • چنانچه تصمیم به غنی سازی و سئو کردن محتوای وب سایت خود را با دامین ir دارید، قادر خواهید بود تا تبلیغات گوگل خود را برای وب سایت نیز اجرا نمایید؛ به این خاطر که ترافیک وب سایت مد نظر از راه تبلیغات گوگل بهبود و ارتقا می یابد. بنابراین تعویض و ثبت دامین جدید مقرون به صرفه و اصولی نمی باشد.

در نتیجه دامین ملی ایران ir ویژگی ها، پیامدها و مزایای فراوانی برای بیزینس ها و مارکتینگ آنلاین آنها به دنبال خواهد داشت. ارزانی و مقرون به صرفه بودن هزینه های ایجاد، ثبت و تمدید مهلت دامین، کارآمدی و کیفیت بهینه از لحاظ اعتماد بالاتر و سئو راحت محتوا هماهنگ با ضوابط داخلی برای کاربران و … از جمله این مزایا و ویژگی های منحصر به فرد می باشد.

تبلیغات گوگل برای دامنه ir امکان پذیر است؟

تبلیغات گوگل با دامین ir همواره دغدغه و پرسش های فراوانی را در ذهن کاربران وب سایت های بیزینس های بزرگ و کوچک ایرانی به وجود آورده است. ابزار تبلیغ در گوگل ادز بدون تردید یکی از کارآمدترین شبکه های تبلیغات اینترنتی و آنلاین در دنیا می باشد. ابزار و پلتفرم مفیدی که برای کاربران این امکان را فراهم می سازد تا موثرترین کمپین های بازاریابی و مارکتینگ را با هدف های متنوع و روش های هدفمند تدارک و آماده نمایند.

با وجود همه این موارد محدودیت ها و نواقصی نیز در میان می باشند که جزء پیامدهای منفی تحریم ها و فشارها و نحوه ارتباط و عرضه خدمات بازاریابی و پلتفرم های تبلیغ در گوگل ادز به بیزینس های ایرانی می باشد. محدودیت هایی که به وسیله واسطه ها و نمایندگی ها حقیقی و فعال در کشورهای واسطه و ثالث تا حدود زیادی رفع می گردند. در حقیقت این روش های کمکی به کاربران و بازاریاب ها اجازه می دهد تا کمپین های تبلیغاتی خود را از راه یک کمپانی واسط واقعی غیر ایرانی، فعال و اکتیو نمود و کنترل کرد. با این حال موارد نادری هم موجود می باشند که از این راه برطرف نمی گردند و نیاز به استفاده از ترفندهای خاص دارد. از جمله اصلی ترین این محدودیت های این عرصه به بهره گیری از دامین ir در کمپین تبلیغ در گوگل ادز مربوط می باشد.