برندینگ و برندسازی با تبلیغات در گوگل

برندینگ با تبلیغات گوگل

مهمترین و اثر گذار ترین شیوه تبلیغاتی تبلیغ در گوگل شناخته شده است گوگل ادوردزسیستم تبلیغ در گوگل است که در این مقاله به اهمیت جمع آوری دیدگاه های برتر مصرف کننده، اهمیت تبلیغ درگوگل مزایا و معایب آن و ساختن برندینگ با گوگل ادوردز می پردازیم.

تبلیغات در گوگل به چه معناست؟

در سال 2016 میلادی شرکت گوگل اعلام کرد مبلغی بالغ بر 80 بیلیون دلار از درآمد شرکت از تبلیغات در گوگل بوده است که افراد زیادی تبلیغات خود را به وسیله موتور جست و جوی گوگل انجام می دهند . این تبلیغات هم برای شرکت گوگل موثر سودبخش می باشد هم برای شرکت هایی که دارای وب سایت هستند. اگر قصد فروش بیشتر و دیدن شدن را دارید تبلیغ در گوگل بهترین راه دیده شدن است.

اهمیت جمع آوری دیدگاه های برتر مصرف کننده در راستای ساختن برندینگ

اینترنت جستجوی اطلاعات را آسان تر کرده و هر روز متعالی تر می شود بی شک یکی از ابزار‌های دیجیتالی است که مسئول تغییرات بنیادی دست یابی به اطلاعات و شناخت مصرف کننده است .امکانات جستجو به عنوان ابزار برندینگ گفتار و کردار مردم را زیر ذره بینی قوی قرار داده است.فناوری دیجیتال  این امکان را به بازاریاب ها داده تا بتوانند به میلیون ها مکالمه ای که در هر دقیقه در اینترنت اتفاق می افتد،گوش بدهند مکالمه میان افرادی که پشت یک میز بین المللی نشسته اند.

بازاریاب ها می توانند نوشته های وبلاگ را بخوانند،وب سایت های نقد و برری صنایع یا محصولات را مطالعه کنند.

همانطور که توماس فرایدمن در کتاب خود به نام دنیا مسطح است گفته،در اثر فناوری دیجیتال بازار به صورت مجازی هموارتر و مسطح تر از پیش شده ات زیرا دیگر می توان کلام و کردار مردم در آن سوی جهان را از این طریق دید و شنید.

راز تدوین یک استراتژی جستجوی خوب میان هزاران خط و کد نهفته است، باید معنای ضمنی هرچه درباره ی برندتان و درنهایت کسب و کارتان می شنوید و می بینید و می خوانید را پیدا کنید.

باید بتوانید به هزاران الگوریتم اطلاعاتی احتمالی معنا بدهید.الگوریتم هایی که نشان می دهند فرد به هنگام جستجو درباره ی یک سر فصل خاص چه نکاتی را ممکن است مد نظر قرار بدهند.در بیانی خلاصه دو نوع اصلی از جستجو وجود دارد :پرداخت شده و ارگانیک.

جستجو بیش از هر چیز امکان جمع آوری اطلاعات خام را به بازاریاب ها می دهد.با این حال یک موتور جستجو به وقت مهیا کردن پاسخ مربوط به درخواست یک محتوای ارگانیک،سه کار انجام می دهد:

1- نخست این که مانند یک عنکبوت در سراسر وب می خزد موتور جستجو،حال می خواهد گوگل باشد یا یاهو یا اسک دات کام،چند ابزار عنکبوتی مجازی در سراسر اینترنت به دنبال واژه ها یا عبارت مرتبط به در خواست کاربر می فرستد

2- موتور های جستجو محتوای آنلاین را دسته بندی می کنند .آنها محتوا را با بیشترین دقت ممکن می خوانند تا تناسبش را بادرخواست ها تعیین کنند.

3- سومین کاری که یک موتور جستجو به وسیله ی عنکبوت هایش می کند ارزیابی سطح اعتبار و سندیت محتوا در میان مردمی است که در زمینه ای خاص به دنبال پاسخ می گردند.

مزایای تبلیغات در گوگل

  • هزینه کمتر نسبت به دیگر ابزار های تبلیغاتی مانند رادیو،تلویزیون،بیلبورد،….
  • هدفمند بودن
  • تبلیغ در گوگل می تواند برای شما مشتری جهانی بیاورد
  • نتایج آن کاملا قابل اندازه گیری و ملموس است

چگونه می توانیم تبلیغ در گوگل انجام دهیم؟ گوگل ادوردز چه کمکی به ما میکند؟

گوگل ادوردز یکی از سرویس های شرکت گوگل بوده که شما با پرداخت هزینه می توانید در صفحه نتایج گوگل ظاهر شوید.در گوگل ادوردز تبلیغات به صورت متن کوتاهی نمایش داده می شوند که دو عنوان ،لینک و توضیحات صفحه خاصی از سایت است تبلیغ در بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل دیده می شود.

برای نمایش تبلیغات در گوگل هزینه ای پرداخت نمی کنید و اکانت گوگا ادوردز رایگان است.و تنها به ازای کلیک بر وری لینک تبلیغات هزینه پرداخت می کنید.پس برای تبلیغ در گوگل ادوردز(google adwords) می توانید یک حساب ایجاد کنید.

تبلیغ ادوردز شما به چه کسانی نمایش داده می شود :

  • کسانی که در یک بازه سنی مشخص قرار دارند
  • بر اساس جنسیت آنها
  • بر اساس قاره کشور و شهر آنها
  • بر اساس دستگاهی که از آن استفاده می کنند تبلت،گوشی،…
  • کسانی که قبلا به سایت شما سر زده و خریدی انجام نداده اند.

چرا کسب و کارها از تبلیغات در گوگل باید استفاده کنند؟

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از تبلیغ در گوگل این است که بازدهی و پیشرفت آن قابل اندازه گیری است و این معیار به شخص اجازه می دهد تا وب سایت خود را به راحتی ارزیابی کند از دیگر دلایل استفاده تبلیغ در گوگل انعطاف پذیر بودن آن است می توانید برای مخاطبان خود محدودیتی برای موقعیت مکانی و زمانی ،زبان مشخص کنید تا براحتی قابل دسترس باشد.شما می توانید با هدف مشخص و رسیدن به هدف خود تبلیغات در گوگل را انجام دهید و این راه سریع تر و پربازده تر از سئو است.و میتوانید در مدت زمان کمتری به هدف خود برسید و نتایج آن قابل لمس و مشخص است. فرمت های تبلیغ درگوگل از نتایج ولقعی بسیار جذابتر است االبته لازم به ذکر است که تبلیغات در گوگل مکمل سایر بازاریابی های دیگر  شماست رقبای شما در حال استفاده از تبلیغ در گوگل هستند.

گوگل ادوردز برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

کلمات کلیدی که شما پیشنهاد می کنید با توجه به رقابت پذیری است و تبدیل فروش برای شرکت شما به کلمه کلیدی آن ربط دارد ، شاید گوگل ادروردز برای کسب و کار شما خوب نباشد. در بیشتر موارد گوگل ادروردز برای بسیاری از کسب و کارها موثر است .

شرکت هایی که در دنیای مجازی به موفقیت زود هنگام دست می یابند که همواره در شناخت کاربرد فناوری اطلاعات پیشرو بوده اند.فناوری دیجیتال اصول ساخت برند را عوض نکرده است. مواردی که پیش از این انجام دادنشان در کسب و کارمان واجب بوده ،همچنان به صورت رکنی الزامی محسوب می شوند چه خود را درقالب شبکه ای تلویزیونی نشان دهند یا یک رسانه یا یک خط مشی،خواه این پدیده را نوظهور بدانیم یا رمزآلود یا تنها حقیقت دیگری از زندگی،حداقل دستاورد دنیای دیجیتال ارائه ی تعریفی دوباره و نوین برای مقیاس الزامات برندینگ است.